Dobry materac – każdy definiuje go inaczej, jednak można stwierdzić, że jest to produkt, który jest w najlepszy sposób dopasowany do swojego użytkownika. W ten sposób jest w stanie zapewnić nam najwyższej jakości oraz odpowiedniej długości wypoczynek w komfortowych warunkach. Jednak, jak go wybrać? I jaki model będzie najlepszy? 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze materaca do spania? 

Decydując się na materac do spania, warto w pierwszej kolejności pod uwagę wziąć osobiste preferencje (dotyczące np. twardości czy rodzaju wypełnienia) oraz czynniki takie jak wiek, waga czy rozmiar. Jednak nie są to jedyne kwestie, jakie należy uwzględnić, gdyż wysokiej jakości materac powinien wyróżniać się także:

  • antyalergicznością,
  • wysoką cyrkulacją powietrza,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania,
  • odpowiednimi certyfikatami i wszelkimi atestami.

Materace piankowe – cechy

Materac piankowy i sprężynowy - który wybrać? Sprawdź ofertę w swoim mieście!W ostatnich latach zyskują coraz większą popularnością. Wszystko z uwagi na innowacyjne wypełnienie, którym jest pianka. To właśnie ona gwarantuje przyjemne wrażenie otulenia w czasie snu oraz są wyjątkowo miękkie. Jednak wiele cech oraz właściwości tych produktów zależy od rodzaju wykorzystanego materiału. Wyróżnić tutaj można pianki:

  • wysokoelastyczne – wyjątkowo trwałe i sprężyste,
  • termoelastyczne – reagują na temperaturę i nacisk ciała, dopasowując się idealnie do kształtów ciała użytkownika,
  • lateksowe – zapewniając antyalergiczne i higieniczne warunki.

Produkty, które oferuje Chorzów, mogą wyróżniać się wykorzystaniem jednego rodzaju pianki lub ich połączeniem, co zapewnia najlepsze dopasowanie do naszych potrzeb.

Materace sprężynowe – cechy

Nie da się zaprzeczyć, materace sprężynowe, które oferuje Inowrocław, znacząco różnią się od tych znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu. W jaki sposób? Przede wszystkim we współczesnych modelach wykorzystuje się sprężyny kieszeniowe. Ich budowa opiera się na umieszczeniu każdej sprężyny w osobnych kieszonkach materiałowych. W ten sposób są w stanie uginać się tylko pod naciskiem ciała użytkownika, dzięki czemu gwarantują:

  • wysoką elastyczność punktową,
  • redukcję drgań,
  • sprężystość.

Oprócz tego warto wiedzieć, że im większa jest ilość sprężyn w materacu, tym większe są jego właściwości. Są także trwałe i odporne na odkształcenia.

Wybór podłoża do spania to w dużej mierze indywidualna kwestia. Z uwagi na to, warto nie tylko wiedzieć, jakie są nasze osobiste potrzeby oraz preferencje, ale także zapoznać się z lokalną ofertą!