W łóżku spędzamy średnio osiem godzin dziennie. Jest to aż ⅓ doby, dlatego warto czas ten spędzić w jak najlepszych warunkach. Zapewnić je mogą wysokiej jakości materace, które dostępne są na współczesnym rynku. Jednak, na czym polega ich wybór oraz jak dopasować wybrany model do swojego łóżka? 

Dlaczego odpowiedni wybór podłoża do spania jest ważny? 

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych Pan Materac, znaleźć można wyjątkowe produkty do spania od Hilding. Wśród nich znajdują się materace, które stanowią specjalnie stworzoną konstrukcję umożliwiającą zdrowy, spokojny i komfortowy wypoczynek. Wybór odpowiedniego podłoża do spania jest niezwykle ważny, gdyż pełni on kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim jest odpowiedzialne za:

  • stabilizację całego ciała,
  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa w nocy,
  • odpowiednią regenerację pod względem fizycznym i psychicznym w czasie snu,
  • higieniczne i antyalergiczne warunki do spania.

Materace Hilding – co wziąć pod uwagę przy wyborze? 

Jak wybrać materace Hilding?Należy pamiętać, że materace Hilding dostępne w ofercie Pan Materac mogą spełniać, swoją rolę tylko wtedy, gdy są w prawidłowy sposób dopasowane do użytkownika. Jednak, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze podłoża do spania? Przede wszystkim uwzględnia się tutaj swój wiek, stan zdrowia oraz osobiste preferencje odnośnie do rodzaju wypełnienia, które jednocześnie wpływa na odczuwalny komfort oraz liczne właściwości wybranego modelu. Inną kwestią jest dobranie twardości, która jest subiektywnym odczucie indywidualnym dla każdego. Odgrywa ona ważną funkcję z uwagi na fakt, iż odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa. Właśnie dlatego wybranie zarówno zbyt miękkiego lub zbyt twardego modelu uniemożliwia prawidłowe dopasowanie się do anatomicznych kształtów, co prowadzi do nadmiernego zapadania się ciała, jak i niefizjologicznego ułożenia kręgosłupa.

Jakie materace Hilding są dostępne na rynku? 

Materace Hilding wyróżniają się różnorodnością zarówno pod względem rodzaju wypełnienia, jak i przeznaczenia. W ofercie Pan Materac znaleźć można, chociażby produkty przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia oraz młodzieży. Oprócz tego dostępne są produkty dla osób starszych, aktywnych, par, singli oraz alergików. Co więcej, na rynku dostępne są materace:

  • piankowe, które przyjemnie otulają w czasie snu,
  • sprężynowe, które gwarantują redukcję drgań,
  • hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy pianki i sprężyn,
  • nawierzchniowe, które są w stanie zmienić twardość podłoża do spania,
  • ortopedyczne, które eliminują dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa.

Aby materac mógł spełniać swoją funkcję, musi być dopasowany do osobistych potrzeb użytkownika. Z uwagi na to, decydując się na ich zakup, nie warto kierować się opiniami znajomych, gdyż produkt, który odpowiada innym, niekoniecznie może być dobry dla nas.