Podłoże do snu powinno być komfortowe, funkcjonalne i trwałe – z takimi wymaganiami rozpoczyna zakupy zdecydowana większość osób. W wielu domach wciąż znajdują się jednak materace, które nie spełniają wspomnianych oczekiwań. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zwrócić uwagę na materace ekologiczne, które zachwycają wygodą i innowacyjnością. 

Pianki – najszybciej rozwijające się surowce

Hilding Fjord to ekologiczny materac piankowy, który wchodzi w skład wyżej wspomnianej kolekcji. Wyróżnia się tym spośród innych dostępnych modeli, że w jego wnętrzu znajdują się aż trzy różne pianki – surowce, które są uznawane za jedne z najszybciej rozwijających się.

  • Pianka EcoThermal Visco o wysokości trzech centymetrów to warstwa, która odpowiada przede wszystkim za to, by zapewnić użytkownikowi komfort użytkowania. Posiada właściwości, dzięki którym reaguje na temperaturę ciała, dlatego doskonale dopasowuje się do jego anatomicznej budowy, a także do przyjętej pozycji snu. Jest to warstwa, która poprawia krążenie, likwiduje zmęczenie i dyskomfort, umożliwia sprawną regenerację i gwarantuje odpoczynek podczas snu.
  • Pianka Pure FlexiFoam to surowiec, który w modelu Hilding Fjord ma grubość dziewięciu centymetrów. Jest to pianka o podwyższonej twardości, której zadaniem jest utrzymanie ciała w odpowiedniej pozycji.
  • Pianka Eco HighResillence Support znajduje się po drugiej stronie wyżej wspomnianego rdzenia. Jej otwartokomórkowa struktura gwarantuje doskonałą wentylację, a tym samym zapewnia higienę snu na odpowiednim poziomie. Jej niestandardowa, mniej jednolita struktura sprawia, że pianka uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała.

Pokrowiec EcoGreen

Hilding Fjord a inne materace ekologiczne - poznaj różnice!Każdy materac ekologiczny marki Hilding został ubrany w bardzo puszysty pokrowiec EcoGreen, który – podobnie jak inne surowce – nadaje się do recyklingu. Zawiera wyłącznie atestowane materiały najwyższej jakości, dzięki którym utrzymanie higieny i czystości w sypialni jest jeszcze prostsze. Składa się on z bardzo grubej, przepikowanej, antyalergicznej tkaniny, która gwarantuje wysoki stopień elastyczności. Pokrowiec ten pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również zwiększa komfort użytkowania – dopasowuje się on do ułożenia ciała i jego anatomicznej budowy. Jest to tkanina niezwykle trwała i odporna na odkształcenia, która nie straci swoich właściwości przez długie lata.

Komfort na najwyższym poziomie dzięki strefowej budowie

Już od dłuższego czasu wiele słyszy się o siedmiu strefach twardości, które występują w materacach wysokiej jakości. Ale co to tak właściwie jest i jakie ma zalety? Otóż jest to rozwiązanie, które zapewnia komfort na najwyższym poziomie i sprzyja zdrowiu. Specjalnie wydzielone, poprzeczne strefy zostały stworzone w taki sposób, aby odpowiadały na zróżnicowany nacisk, które wywiera nasze ciało na podłoże podczas snu. Najtwardsza strefa podtrzymuje oczywiście tę część ciała użytkownika, która jest najcięższa – jest to oczywiście o odcinku biodrowo-krzyżowym kręgosłupa. Strefa nieco bardziej miękka odpowiada za podtrzymywanie ud oraz klatki piersiowej, a obszar o podwyższonej twardości znajduje się w okolicach barków, ramion, kolan i łydek. Średniej twardości wymaga nasza głowa, a także stopy. Jest to naprawdę przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu materace idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała użytkownika.

Materace piankowe, takie jak Hilding Fjord, to produkty, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność na rynku. Warto rozważyć zakup wspomnianego modelu, by móc cieszyć się trwałością, komfortem i funkcjonalnością.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/