Lubisz twarde materace? Potrzebujesz silniejszego podparcia pleców? By zapewnić swojemu kręgosłupowi zdrowy sen bez bólu, zdecyduj się na materac Hilding Fandango. Sprawdź, jak jego technologia sprzyja zdrowym plecom.

Czym charakteryzuje się materac Hilding Fandango?

Materac Hilding Fandango to model sprężynowy na bazie konstrukcji kieszeniowej. Dzięki temu każda jego sprężyna reaguje na nacisk osobno. Wysoka elastyczność punktowa zapewnia świetne dopasowanie do anatomii naszego ciała, a jednocześnie właściwe podparcie.
Model należy do materaców bardzo twardych. Podwyższoną twardość zyskuje dzięki dodatkowej warstwie filcu oraz warstwie kokosu, którego włókna połączone są lateksem. Użycie takiego dodatkowego wypełnienia dodaje modelowi również sprężystości i elastyczności. Dzięki temu nie ma on skłonności do powstawania wgnieceń i długo zachowuje właściwy kształt.

Materac Hilding dla zdrowego kręgosłupa i na bolące plecy

Hilding Fandango to produkt, który zyskał status wyrobu medycznego klasy I. Potwierdzają to restrykcyjne badania, świadczące o skuteczności modelu w stabilizacji i zdrowym podparciu kręgosłupa.

Hilding Fandango polecany jest:

  • seniorom – duża sprężystość ułatwia starszym osobom wstawanie i przekręcanie się na boki. Dzięki wysokiej twardości materac nadaje się też dla osób odczuwających bóle kręgosłupa;
  • osobom aktywnym fizycznie – wysoka twardość wspiera także mięśnie, które łatwiej się odprężają i wracają do formy po wzmożonym wysiłku fizycznym. To oznacza, że Hilding Fandango sprawdzi się u osób pracujących fizycznie oraz sportowców;
  • starszym dzieciom – właściwości materaca świetnie sprawdzają w profilaktyce wad postawy. Warto zadbać o odpowiednią higienę snu już od młodych lat, by zapobiec późniejszym wadom postawy;
  • osobom ze skłonnościami do nadwyrężania kręgosłupa – twarda konstrukcja pomaga uśmierzyć ból i wymusza właściwe ułożenie kręgosłupa, przez co rano budzimy się wypoczęci, a nie „połamani”.

Hilding Fandango – materac stworzony dla par

Duża elastyczność punktowa uzyskana dzięki kieszeniowej konstrukcji materaca świetnie sprawdza się w użytkowaniu przez pary. Kontrola nacisku gwarantuje, że partnerzy nie odczuwają tego, że osoba śpiąca obok obraca się na drugi bok. To rewelacyjne rozwiązanie problemu niespokojnego snu lub częstego wstawania w nocy.
Druga osoba nie rozbudza się w wyniku nawet gwałtowniejszych ruchów także, gdy partner ma większą posturę. Niezależnie od wagi obie śpiące na materacu osoby leżą na tym samym poziomie. Podwyższona twardość zapobiega odgniataniu się i tworzeniu pochylni. Doskonałe dopasowanie do ciężaru ciała sprzyja wygodnemu spaniu i poprawia fizyczny oraz psychiczny komfort.

Materac Hilding Fandango dla alergików

Model Hilding Fandango jest dostępny wraz ze specjalnym antyalergicznym pokrowcem Medi-Cover. Jest on wykonany ze wyjątkowej antyalergicznej i antyseptycznej, impregnowanej tkaniny. Jałowość hamuje rozwijanie bakterii, a nawet pojawianie się pleśni. Na pokrowcu nie są w stanie żyć także roztocza, których pokarm jest przez niego likwidowany. Nie trzeba więc prać go w żadnych szkodliwych dla środowiska substancjach chemicznych, by zapewnić alergikowi większy komfort i bezpieczeństwo snu.
Właściwości tkaniny Medi-Cover są długotrwałe i zachowują się nawet po praniu. Co ważne, pokrowiec można prać w warunkach domowych. Maksymalna temperatura wody to 60°C.

Materac Hilding Fandango łatwo wniesiesz do mieszkania

Hilding Fandango jest materacem pakowanym próżniowo i rolowanym, dzięki czemu zabiera niewiele miejsca w transporcie, a jego wnoszenie po schodach jest wygodniejsze i prostsze niż materaca pakowanego na płasko. Rolkę łatwiej jest chwycić, a nawet przenieść przez wąskie drzwi.