Dawne materace sprężynowe miewały swoje ograniczenia – ruchy osoby śpiącej obok były dobrze wyczuwalne, bo sprężyny oddziaływały na siebie nawzajem. Z czasem wyrabiały się i materac tracił pierwotny kształt lub jego powierzchnia stawała się nierówna. Jak to wygląda obecnie? Nowoczesne produkty pozbawione są tego typu ograniczeń. Zobacz uniwersalny materac sprężynowy Hilding Flamenco i sprawdź, czy to coś dla ciecie.

Hilding Flamenco – materac sprężynowy typu Multipocket

Czym wyróżniają się sprężyny Multipocket? Od popularnych sprężyn kieszeniowych różnią się przede wszystkich ich liczbą – jest ich więcej na 1 m2 materaca. Do tego każda z nich pracuje osobno, nie wpływając na pracę pozostałych. Dzięki temu materace sprężynowe Hilding mają świetną elastyczność punktową. Dostosowują się do ciała – jego ułożenia, kształtu, wagi. W ten sposób zapewniają znakomite podparcie dla kręgosłupa, odciążając mięśnie i dając im szansę, aby całkowicie się rozluźniły. Dodatkowo Hilding Flamenco to produkt, który posiada siedem stref twardości. Każda partia ciała ma dzięki temu zapewnione odpowiednie dla siebie podparcie.

Materace hybrydowe – sprężyny i pianka

Flamenco to materac, którego konstrukcja opiera się o sprężyny, nie jest to jednak jego jedyny element. Aby zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu i zdrowego snu, materac został wyposażony również w warstwy pianki wysokoelastycznej z jednej strony oraz lateksu z drugiej. Dzięki temu materac jeszcze lepiej radzi sobie z niwelowaniem bólów pleców, szyi czy barków, a do tego jest dwustronny i możesz samodzielnie zdecydować, której warstwy właściwości odpowiadają ci bardziej.

Materac dla par

Gdy para ma mniej więcej zbliżoną budowę ciała (wzrost i wagę) oraz rytm okołodobowy inne parametry związane ze snem – to wybór wspólnego materaca może być znacznie mniejszym problemem. Ale co w przypadku par, których zwyczaje związane ze spaniem mocno się różnią? Co w przypadku par, w których jedna osoba ma zwiększoną wagę, podczas gdy druga jest dość lekka?

Dla dwojga, również w przypadku osób z dużą różnicą wagi, polecany jest m.in. materac Hilding Flamenco. Dzięki swojej dwustronności jest uniwersalny. Zapewnia ponadprzeciętną liczbę punktów podparcia, dlatego sprawdzi się znakomicie nawet w przypadku par z różnicą wagi przekraczającą 30 kg. Zapewni doskonałe podparcie całego ciała, bez odczuwania ruchów drugiej osoby.

Jak zachować higienę materaca?

Aby zachować materac w jak największej higienie, warto zapewnić mu wietrzenie (np. nie ścielić łóżka zaraz po wstaniu i regularnie wietrzyć w sypialni). Jest to ważne, bo materac powinien mieć możliwość oddania wilgoci nagromadzonej przez noc.

Hilding Flamenco to materac, do którego możesz wybrać jeden z rewelacyjnych pokrowców: antyalergiczny i absorbujący wilgoć pokrowiec Tencel lub pokrowiec Velvet wykorzystujący niezwykle innowacyjną technologię Purotex. Dzięki wykorzystaniu probiotyków w mikrokapsułkach, które są stopniowo uwalniane, pokrowiec jest bardziej higieniczny i antyalergiczny. W jego składzie nie znajdują się też żadne substancje szkodliwe dla zdrowia lub będące silnym alergenem – potwierdza to certyfikat OEKO-TEX.

Oprócz tego, w celu zachowania jak największej higieny, warto pamiętać, aby regularnie zmieniać pościel (najlepiej co tydzień) oraz ok. dwóch razy w roku prać pokrowiec (zarówno Tencel, jak i Velvet można zdjąć i wyprać w temperaturze 60oC).