Czy materac sprężynowy może się sprawdzić jako produkt leczniczy, dobry przede wszystkim dla kręgosłupa? Jak najbardziej – Hilding Makarena jest odpowiedni do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego i pomaga walczyć z bólem związanym z nieodpowiednią pozycją w czasie snu. Sprawdzi się szczególnie dla użytkowników o wyśrubowanych wymaganiach.

Materac Hilding na zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia i rozciąganie są ważne, szczególnie w przypadku osób, które większość czasu spędzają na siedząco lub nawet półleżąco. Aktywność fizyczna to jednak jedno, a równie ważny jest odpoczynek. Zbyt miękki lub zbyt twardy, odkształcony materac to prosta droga do na początku z reguły niewielkich, ale z czasem coraz poważniejszych problemów z kręgosłupem.

Hilding Makarena to materac wykorzystujący właściwości sprężyn Multipocket. Każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce, podobnie jak w przypadku materacy kieszeniowych, jednak odróżnia je od nich zwiększona liczba sprężyn. Dzięki zmniejszeniu ich rozmiaru jest ich więcej na metr kwadratowy materaca, co zwiększa liczbę niezależnych punktów podparcia.

Materac Hilding skonstruowano w taki sposób, że sprężyny tworzą siedem odrębnych stref twardości, dostosowanych do obszaru ciała. Inny bowiem nacisk wytwarzamy w obrębie tułowia, a inny w nogach czy głowie. Materac uwzględniający tę różnorodność sprzyja temu, aby zapewnić nam jeszcze bardziej optymalne podparcie i ułożenie ciała sprzyjające odpoczynkowi.

Hilding Makarena uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co oznacza, że przeszedł serię wymagających testów. Posiada również certyfikaty:

  • CE (potwierdzający spełnianie norm europejskich),
  • Certyfikat Szwajcarski zaświadczający jego wysokie noty w kategoriach takich, jak ergonomia, higiena, klimat i trwałość,
  • OEKO-TEX, potwierdzający, że materiały użyte do produkcji materaca nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia.

Materac sprężynowy czy z pianki elastycznej?

Materace sprężynowe i te z pianki dają nieco odmienne poczucie komfortu – pierwsze nieco bardziej „wypychają” nas do góry, podczas gdy te drugie raczej dają wrażenie otulenia. Jednak nowoczesne materace chętnie łączą właściwości i zalety obu technologii. Nie inaczej jest w przypadku Hilding Makarena – materac ze sprężynami Multipocket dodatkowo wyposażony jest w cienką warstwę pianki, co zwiększa jego elastyczność i poziom dopasowania się do krzywizn ciała.

Materac ten jest dwustronny. Z jednej strony umieszczono wkład z lateksu, który znany jest ze swojej wysokiej sprężystości i właściwości antybakteryjnych. Po drugiej stronie znajduje się termoelastyczna pianka Visco, która reaguje zmianą kształtu nie tylko na sam nacisk, ale i na temperaturę ciała, dzięki czemu jeszcze dokładniej dopasowuje się do jego krzywizn.

Materac Hilding odpowiedni dla par

Hilding Makarena, dzięki swoim właściwościom, jest jednym z materacy polecanych dla par, również takich o dużej różnicy wagowej. Dzięki zwiększonej liczbie niezależnych punktów podparcia daje on pełen komfort niezależnie od wagi, a do tego umożliwia spokojny sen bez odczuwania ruchów osoby obok.

Materac Hilding dla osób z alergiami

Hilding Makarena to produkt odpowiedni dla alergików. Nie zawiera on w sobie substancji potencjalnie alergennych. Wyposażony jest w jeden z dwóch pokrowców antyalergicznych: jedwabiście miękki Elips o wysokiej elastyczności i z taśmą 3D zwiększającą wentylację, oraz Merced z dodatkiem lycry – bardzo elastyczny. Oba pokrowce są zdejmowalne i można je prać w temperaturze 60C.