Jeśli wysoko cenisz sobie komfort i odpoczynek, a wygodne łóżko to jedno z twoich ukochanych miejsc na ziemi, nie warto oszczędzać na dobrym materacu. Postaw na wysoki, superkomfortowy Hilding Lambada, który czerpie wszystko, co najlepsze z materacy sprężynowych i tych wykonanych z pianek elastycznych. A dzięki zwiększonej wysokości i technologii Pocket Plus zapewnia najlepsze możliwe podparcie ciała oraz elastyczność punktową.

Czym się wyróżnia materac Hilding Lambada?

Hilding Lambada to materac skonstruowany ze specjalnych drobnych sprężynek Pocket Plus. Posiadają one zalety materacy kieszeniowych (każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszeni i pracują one niezależnie od siebie). Sprężyny są jednak mniejsze, dzięki czemu jest ich więcej na 1 m2 materaca. Są również wyższe niż zazwyczaj – wysokość aż 15 cm sprawia, że materac charakteryzuje się optymalną sprężystością i niezwykle dużą elastycznością punktową.

Właściwości sprężyn zostały wzmocnione poprzez zastosowanie dodatkowych warstw – różnych w zależności od strony materaca. Po jednej stronie umieszczono 3-centymetrową piankę wysokoelastyczną HR, która dostosowuje się do kształtu ciała i jego krzywizn. Po drugiej – włókno kokosowe i blat z lateksu, który oprócz wysokiej elastyczności ma właściwości antybakteryjne.

Materac Hilding dla osób z bólami kręgosłupa

Hilding Lambada to jeden z materacy idealnych dla osób zmagających się z bólami pleców. Wysoka elastyczność punktowa sprawia, że materac dostosowuje się do krzywizn ciała, zapewniając mu bezpieczne i równomierne podparcie oraz neutralne ułożenie kręgosłupa. Dzięki temu mięśnie mogą pozostawać rozluźnione i w ciele nie powstają dodatkowe napięcia.

Efekt ten jest wzmocniony po stronie materaca, na której umieszczono warstwę lateksu – zmniejsza on napięcie mięśniowe, a jednocześnie stabilizuje kręgosłup dzięki warstwie z włókna kokosowego. Sprawia to, że jest to odpowiedni materac dla osób z bólami kręgosłupa, jak również aktywnych fizycznie i z racji tego potrzebujących produktu szczególnie dobrze wpływającego na rozluźnienie mięśni.

Dodatkowo produkt ten posiada siedem odrębnych stref twardości, dostosowanych do różnych potrzeb w zakresie podparcia, jakie mają różne obszary ciała.

Materac dla par

Hilding Lambada to materac, który sprawdzi się w przypadku par. Dzięki swojej dużej stabilności i elastyczności punktowej zapewni spokojny odpoczynek każdej z osób niezależnie od tego, czy druga osoba jest spokojna, czy raczej ruchliwa bądź np. wstaje wcześnie rano. Materac ten, dzięki niezależnym sprężynom, pracuje tylko w miejscu nacisku.

Sprawdzi się nawet w sytuacji, gdy dwie osoby mocno różnią się wagą. Każdej z nich zapewni podparcie optymalne dla jej wagi i kształtu ciała, bez wpływu na podparcie drugiej osoby.

Materac Hilding – higieniczny i bezpieczny dla alergików

Materac Lambada to model odpowiedni dla osób zmagających się z alergiami. Na jego wysoką higieniczność wpływa m.in. zastosowanie lateksu oraz specjalnego, innowacyjnego pokrowca Probiotex z naturalnych włókien wiskozowych. Wykorzystuje on technologię Purotex – zawiera mikrokapsułki probiotyków, które są stopniowo uwalniane i likwidują nawet do 93% alergenów. Skutecznie chroni również przed nieprzyjemnymi zapachami oraz przed rozwojem bakterii i grzybów, w tym pleśni. Pokrowiec Probiotex można prać w warunkach domowych, w temperaturze do 40oC.