Zalecana ilość snu zależy od osobistych predyspozycji i wieku – w końcu na tę czynność przeznaczamy aż ⅓ życia. Z uwagi na to, warto zadbać o zdrowy i spokojny wypoczynek każdej nocy, który możliwy jest tylko poprzez stosowanie się do zasad higieny snu. 

Zdrowy sen – jak go osiągnąć? 

Zdrowy sen – to właśnie na ten temat coraz więcej się mówi i nie bez powodu. Jak się okazuje, odpowiedni wypoczynek, określany mianem “zdrowy sen” przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia oraz dobrego samopoczucia. Można rozpoznać go po tym, że rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Stan ten jesteśmy w stanie osiągnąć poprzez stosowanie się do zasad higieny snu, które stanowią zbiór norm mających na celu korzystny wpływ na jakość i długość wypoczynku. Wśród nich wyróżnić można:

  • unikanie drzemek w ciągu dnia,
  • lekkostrawną kolację,
  • wdrożenie aktywności fizycznej,
  • skomponowanie komfortowego łóżka, wyposażone w materace Fit.4.Sleep.

Materace Fit.4.Sleep – czym się wyróżniają? 

Materace Fit.4.Sleep - jak wpływają na zdrowy i spokojny sen?Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju produktów do spania, a wśród nich znajdują się poduszki, kołdry czy też materace Fit.4.Sleep. Każdy z tych produktów jest inny, dzięki czemu jesteśmy w stanie je dopasować do osobistych potrzeb oraz preferencji. A czym wyróżniają się produkty z oferty Fit.4.Sleep? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • dwie twardości – H2/H3 i H3/H4,
  • właściwości antyalergiczne i optymalną wentylacją,
  • dwie strony przeznaczone do użytkowania,
  • siedmioma strefami twardości,
  • licznymi wariantami pod względem rozmiar, np. materace 80×200 czy 180×200 cm.

Dlaczego warto zainwestować w materace Fit.4.Sleep? 

Decydując się na materace Fit.4.Sleep, w pierwszej chwili zastanawiamy się, dlaczego warto wybrać akurat te produkty. Otóż w ich wnętrzu znajduje się unikalne wypełnienie, które umożliwia dopasowanie się do kształtów ciała użytkownika, wspierając nie tylko sylwetkę, ale także kręgosłup. Pierwszym z nich jest innowacyjna pianka wysokoelastyczna, wyróżniająca się zwiększoną sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Drugim natomiast – nowoczesne sprężyny kieszeniowe, które gwarantują wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań. Oprócz tego warto zaznaczyć, że wszystkie modele, w tym materace 90×200 lub 160×200 cm zostały wyposażone w pokrowiec EasyRefresh typu lato/zima, który dodatkowo wspomaga wentylację oraz właściwości antyalergiczne produktu.

Na dłuższą metę, nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez prawidłowego i zdrowego snu. Ciągłe zmęczenie oraz niska efektywność często przyczyniają się do demotywacji oraz zaniedbywania codziennych obowiązków. Zatem nie czekamy i już dziś sprawdźmy materace Fit.4.Sleep i zadbajmy o jakość swojego wypoczynku!