Efektywny sen sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu. W pozytywny sposób wpływa między innymi na samopoczucie, stan zdrowia czy też pozwala w pełni wykorzystać swoją energię. Największy wpływ na jakość snu ma rodzaj materaca, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się wybranemu modelowi. Do materacy najwyższej jakości, a tym samym zapewniających komfortowy i efektywny sen należą materace termoelastyczne. Czym one są i dlaczego warto je wybrać? 

Wkład materacy termoelastycznych

Materace do spania mogą posiadać wiele cech, które wynikają zarówno z wkładu, jak i samej budowy materaca. Do jednych z najbardziej wyróżniających się rodzajów wkładów należy pianka termoelastyczna. Jest ona produkowana z najwyższej jakość materiałów, dzięki czemu posiada wyjątkowe właściwości. Jej wewnętrzna struktura pełna jest pęcherzyków wypełnionych powietrzem, które sprawiają, że materac ma zdolność do zmieniania swojego kształtu pod wpływem nacisku i temperatury ciała użytkownika. Jednak w jaki sposób się to dzieje? Otóż jamki w piance termoelastycznej kurczą się w wyniku nacisku, dzięki czemu sam materac jest tylko tych punktach obciążony. Jednocześnie w niezwykle komfortowy sposób otula ciało i zapewnia idealne podparcie sylwetki osoby śpiącej. Dostosowanie się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa pozwala wyeliminować poranne bóle pleców oraz wspomaga utrzymanie za dnia prawidłowej postać. Materace termoelastyczne można znaleźć o ofercie Curem.

Materace termoelastyczne najwyższej jakości

Materace termoelastyczne - dla kogo będą odpowiednie?Wybór materaca jest niezwykle ważny, jeśli człowiek chce zapewnić sobie komfortowy sen. Między innymi właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na wkład materacy oraz ich cechy. Materace termoelastyczne odznaczają się wieloma fantastycznymi cechami, takimi jak:

  • siedem stref twardości, które umożliwiają najlepsze dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała użytkownika,
  • antyalergiczne materiały, które nie wywołują reakcji alergicznych oraz są w pełni bezpieczne dla zdrowia,
  • certyfikat AEH, który potwierdza wysoką jakość materaca oraz to, że spełnia on rygorystyczne wymogi pod kątem ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości,
  • dobra wentylacja, która możliwa jest dzięki specjalnym nacięciem oraz profilowania.

Wszystkie cechy wpływają korzystnie na efektywny sen, jednak ważne jest to, co materac ma w środku. Oprócz pianki termoelastycznej znaleźć tutaj można piankę Fusion, która jest niezwykle elastyczną i komfortową pianką hybrydową. Znaleźć tam można piankę Serene stanowiącą połączenie technologii memory foam i pianek konwencjonalnych, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając lepsze podparcie. To wszystko łączy ze sobą materac Curem .LOG, Curem .REG i Curem .EXE. Jednak jest jeden czynnik, który umożliwia jak najbardziej indywidualne dopasowanie materaca do potrzeb użytkownika, a mianowicie twardość.
Materace termoelastyczne posiadają wiele właściwości, z których każdy człowiek mógłby skorzystać w celu zapewnienia sobie efektywnego i komfortowego snu. Przede wszystkim modele te są polecane osobom oczekującym najwyższej jakości oraz borykających się ze schorzeniami i bólami kręgosłupa. Jednym słowem – materace Curem sprawdzą się idealnie w każdej sypialni!