Objawy alergii mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jakość snu. Złe samopoczucie, katar i kaszel są czynnikami, które są często gwarancją nieprzespanej nocy. Aby uniknąć takich sytuacji warto zwrócić uwagę na to, jak została urządzona sypialnia. Wbrew pozorom materac i akcesoria sypialniane mogą mieć znaczenie – ważne jest to, aby wybór padł na produkty, które odpowiadają potrzebom alergika i minimalizują ryzyko gromadzenia się szkodliwych mikroorganizmów. 

Materac dla alergika

Podłoże, na którym śpisz odgrywa ogromną rolę w kwestii nasilania, bądź hamowania objawów alergii. W sypialni chcąc nie chcąc znajduje się cała masa alergenów. Jak temu najłatwiej zapobiec? Podczas wybierania odpowiedniego materaca dla siebie, zwróć uwagę na to, czy produkt ma właściwości usprawniające wentylację jego wkładu. Jak się okazuje, wyrobem wiodącym w tej kwestii często okazuje się materac lateksowy 90×200, który jest stworzony z niezwykle higienicznego materiału. Kauczuk ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, dlatego uniemożliwia gromadzenie się szkodliwych mikroorganizmów. Dodatkową zaletą produktów tego typu jest również ich niezwykła budowa. Nowoczesne podłoża do snu mają w swoim wnętrzu specjalne profilowania i nacięcia, które ułatwiają wymianę powietrza wewnątrz wkładu.

Zwróć uwagę na pokrowiec

Sypialnia dla alergika - jak ją urządzić?Wśród osób poszukujących nowego materaca panuje błędne przekonanie, że pokrowiec jest elementem, który nie ma znaczenia. Nic bardziej mylnego – ma on ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku alergików. Jest to część podłoża do spania, która znajduje się najbliżej ciała użytkownika. Często to właśnie pokrowiec ma kontakt z delikatną skórą i wpływa na występowanie podrażnień. Powinien więc być wykonany z materiałów antyalergicznych, które nie wywołują alergii, a jednocześnie stanowią wspaniałą barierę pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem materaca. Idealny scenariusz zakłada, że pokrowiec jest stworzony z tkaniny absorbującej wilgoć i wytrzymałej. Niektóre wyroby są wyposażone w pokrowiec, w którym zawarte są mikrokapsułki – ich zadaniem jest stopniowe pękanie i uwalnianie probiotyków zwalczających alergeny. Znajdziesz je na Senna Materace!

Antyalergiczne artykuły sypialniane

Choć w ostatnim czasie panuje kult naturalnych materiałów, w przypadku alergików zalecenia są nieco inne. Absolutnie nie powinni oni korzystać z kołder i poduszek wypełnionych pierzem naturalnym, ponieważ może to doprowadzić do znacznego zaostrzenia objawów. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się syntetyczne akcesoria sypialniane, które minimalizują ryzyko gromadzenia się szkodliwych mikroorganizmów. Najważniejsza jest jednak poduszka antyalergiczna, ponieważ to właśnie ona znajduje się w bezpośrednim kontakcie z twarzą użytkownika.

Materac lateksowy i antyalergiczne, syntetyczne akcesoria sypialniane to świetny wybór dla każdego alergika. Sprawdzą się w każdej sypialni, bez względu na to, czy znajduje się w niej łóżko z materacem 200×200, czy niewielkie łóżko jednoosobowe.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/