Dom składa się z wielu pomieszczeń, do których zalicza się salon, kuchnia czy łazienka. Jednak po ciężkim dniu udajemy się tylko w jedno miejsce – do sypialni. Oznacza to, że aranżacja sypialni jest niezwykle ważna, gdyż wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku. Dotyczy ona wielu kwestii, które obejmują m.in. elementy dekoracyjne, a także komfortowe łóżko.

Jakość snu a kolor ścian

Ściany sypialni często malujemy na ulubione kolory – nie zastanawiając się nawet, jak barwy oddziałują na sen. W sypialni najlepiej sprawdzą się stonowane, jasne lub pastelowe kolory, np. odcienie szarości, beżu czy błękitu, które uspokajają organizm i relaksują. Dzięki temu

Jakość snu a zasłony

Przez okno do sypialni może wpadać światło – słoneczne lub lamp ulicznych. Niezależnie od źródła, może ono zakłócać wydzielanie melatoniny. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w zasłony, które ograniczają jego wpadanie do sypialni do minimum.

Jakość snu a świece zapachowe

W jaki sposób aranżacja sypialni wpływa na jakość snu?Świece zapachowe wyglądają pięknie, jednak ich główną rolą jest roztaczanie przyjemnej woni poprzez olejki eteryczne w nich zawarte. Decydując się na świece o uspokajającym i relaksującym charakterze, możemy się wyciszyć przed snem, a to ułatwia nam zasypianie.

Jakość snu a oświetlenie

Źródłem światła w sypialni mogą być lampy sufitowe, kinkiety lub stojące. Na jakość naszego snu wpływa przede wszystkim rodzaj żarówek, jakie wybierzemy. Aby nie zakłócać wydzielania melatoniny, zaleca się ciepłe, białe światło.

Jakość snu a materac

Materac to element wyposażenia łóżka, który poprzez swoja unikalną budowę jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika. Dzięki temu mamy gwarancję zdrowego wypoczynku oraz właściwe regeneracji.

Jakość snu a poduszka i kołdra

Poduszka pozwala na prawidłowe ułożenie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Współczesny rynek oferuje liczne modele, do których zalicza się m.in. poduszka wałek. Kołdra również ma korzystny wpływ na jakość snu, gdyż odpowiada za komfort termiczny i przyjemne otulenie w czasie wypoczynku.

Jakość snu a pościel

Pościel to nic innego jak poszewki na poduszki i kołdrę. Mają one ciągły kontakt ze skórą, przez co powinny być miłe w dotyku i delikatne. Można podzielić ja na kilka rodzajów, w tym pościel satyna szwajcarska.

Zdrowy sen jest niezwykle ważny, gdyż pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto stworzyć w sypialni odpowiednie warunki za pośrednictwem odpowiedniej aranżacji.