Spanie ze zwierzętami to temat, który od lat budzi wiele emocji i kontrowersji. Dla niektórych jest to źródło ciepła, bezpieczeństwa i niezastąpionej przyjaźni, podczas gdy inni obawiają się licznych wad. Jednak nie da się zaprzeczyć – rozwiązanie to może oddziaływać na zdrowie psychiczne człowieka. A w jaki sposób? Oto najważniejsze informacje, o których powinieneś/aś wiedzieć, zanim zaprosisz pupila do łóżka!

Spanie ze zwierzętami – dlaczego to nie jest dobre rozwiązanie?

Jak spanie ze zwierzętami wpływa na zdrowie psychiczne?Spanie ze zwierzętami spotka się z różnymi opiniami – jedni są na tak, drudzy natomiast mówię kategoryczne nie. Warto jednak znać zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty tego rozwiązania. A zatem, dlaczego nie jest to dobry pomysł? Przede wszystkim zwierzęta domowe często przynoszą ze sobą kurz, sierść czy inne alergeny, co może prowadzić do nasilenia się objawów alergii u osób wrażliwych, a także znacząco obniżać higieniczne warunki do wypoczywania. Ponadto obecność zwierząt w łóżku może zakłócać sen poprzez gwałtowne ruchy futerkowych przyjaciół w nocy. W rezultacie może to prowadzić do nieprzyjemnych przebudzeń czy nawet zaburzeń snu, które mogą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie poprzez obniżenie jakości snu. Dodatkowo zwierzęta mogą przenosić bakterie oraz pasożyty, co zwiększa ryzyko infekcji lub innych problemów zdrowotnych. W związku z tym, dla osób z alergiami i astmą spanie ze zwierzętami może nie być zalecane.

Spanie ze zwierzętami – poznaj korzyści wpływające na zdrowie psychiczne

Druga strona medalu jest zupełnie inna. Oczywiście wszelkie wady nadal istnieją, jednak można je łatwo rozwiązać poprzez zadbanie o higienę pupila. Jak się okazuje – spanie ze zwierzętami może przynosić szereg korzyści dla zdrowia psychicznego. Wynika to z faktu, iż ich bliskość może stymulować wydzielanie hormonów szczęścia, takich jak oksytocyna i serotonin. Te neuroprzekaźniki są związane z poprawą nastroju, redukcją stresu czy zmniejszeniem objawów depresji. W efekcie codzienne przytulanie się do zwierzęcia może działać jak naturalny antydepresant, poprawiając ogólne samopoczucie. Dodatkowo obecność zwierząt może pomóc w redukcji uczucia samotności oraz izolacji społecznej. Nic dziwnego – są doskonałymi towarzyszami, którzy nie tylko dostarczają nam emocjonalnego wsparcia, ale także sprawiają, że człowiek czuje się potrzebny i kochany. Ich obecność może zwiększać poczucie wartości, a także przynależności, co jest istotne dla zdrowia psychicznego. Co ciekawe, dotykanie, głaskanie lub przytulanie się do zwierzęcia może obniżać poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, a to pozwala się zrelaksować. W ten sposób, kontakt ze zwierzęciem może pomóc nam odprężyć się po trudnym dniu i łatwiej zasnąć.

Materace SleepMed jako świetne rozwiązanie do zdrowego wysypiania się

Spanie ze zwierzakiem to jedno, a zapewnienie sobie komfortowych warunków do wypoczynku to zupełnie inny temat. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na innowacyjne materace SleepMed. Są to produkty ze statusem wyrobu medycznego, certyfikatem AEH oraz unikalnymi technologiami znacznie poprawiającymi jakość wypoczynku. A co one obejmują?

Po pierwsze – technologia Airforce

Technologia Airforce to niezwykłe rozwiązanie zastosowane we wszystkich modelach materacy SleepMed. Dzięki innowacyjnemu podejściu do nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, czyli tworzenia nacięć zarówno w pionie, jak i poziomie, możliwy jest maksymalny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia. Efektem tego jest skuteczne odprowadzanie ciepłego oraz wilgotnego powietrza z materaca na zewnątrz, co w rezultacie wpływa korzystnie na komfort termiczny i zapewnia higieniczne środowisko do wypoczynku.

Po drugie – regulowana twardość

Jeśli masz trudności z dopasowaniem twardości materaca do swoich preferencji lub zmieniającej się wagi, materace SleepMed stanowią rozwiązanie idealne dla Ciebie. Dzięki innowacyjnemu podejściu każdy model wyposażony jest w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, którą można swobodnie regulować. To właśnie dzięki tej funkcji możesz dostosować materac do swoich potrzeb, wybierając spośród 4 stopni twardości. To mało? Poznaj modele z opcjonalnie odpinany topem, który w połączeniu z ruchomą warstwą pianki termoelastycznej, gwarantuje aż 6 stopni twardości!

Po trzecie – komfortowe pokrowce

Materace SleepMed oferują różnorodność nie tylko w kwestii twardości, ale także w wyborze pokrowca. W zależności od kolekcji dostępne są dwa różne rodzaje pokrowców, każdy z nich zapewniający unikalne korzyści dla Twojego snu. Pokrowiec Merced to gwarancja wyjątkowej miękkości i komfortu, dzięki dzianinie nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą. Ta innowacyjna technologia nie tylko zwiększa odprowadzanie wilgoci, ale również nadaje dzianinie efekt masażu, co sprzyja jeszcze bardziej relaksującemu snu. Z kolei pokrowiec Probiotex to zaawansowane rozwiązanie oparte na technologii aktywnych probiotyków, które skutecznie redukują ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca nawet o 93,7%. Dzięki tym innowacyjnym pokrowcom, materace SleepMed zapewniają nie tylko wyjątkowy komfort, ale także higieniczne środowisko do wypoczynku, co pozytywnie wpływa na Twój zdrowy sen.

Spanie ze zwierzętami to decyzja osobista, która wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednak dla niektórych może to być niezastąpiona forma relaksu i komfortu, podczas gdy dla innych zdecydowanie będą się trzymać z dala od takiego rozwiązanie. Warto pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego należy podejść do tego zagadnienia indywidualnie, biorąc pod uwagę swoje własne potrzeby i ograniczenia.

ostrzeżenie o wyrobach medycznychMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.