Wybór materaca zdecydowanie nie jest prosty – zależy bowiem od całej masy czynników. Mowa tutaj między innymi o wadze użytkownika, wzroście, a także o indywidualnych preferencjach i potrzebach. Warto zapoznać się z niesamowitymi właściwościami, jakimi mogą się poszczycić materace lateksowe. Kto wie, może to właśnie któryś z tych produktów skradnie Twoje serce?

Komfortowy i niedrogi Hilding Zorba

Hilding Zorba to produkt, który powstał dzięki połączeniu dwóch warstw: innowacyjnej pianki poliuretanowej FlexiFoam oraz – oczywiście – niepowtarzalnej pianki lateksowej. Dzięki pierwszej z nich materac zyskał takie cechy, jak wysoka elastyczność i sprężystość. Ma strukturę, która pozwala na przystosowywanie się do kształtu ciała użytkownika, a co za tym idzie – zapewnienie wysokiego komfortu użytkowania wyrobu. Lateks jest z kolei materiałem, dzięki któremu podłoże do spania jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Zachęcającą cechą jest także odbojność, dzięki której osoba śpiąca może poczuć lekkie “unoszenie”. Pianka lateksowa zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, ale nie ma nic wspólnego z nieprzyjemnym, twardym podłożem. Całą powierzchnię materaca podzielono na siedem zróżnicowanych stref twardości, których zadaniem jest indywidualne podpieranie każdej części ciała z osobna. Odbywa się to na podstawie siły nacisków wywieranych między innymi przez głowę, plecy, biodra, łydki oraz stopy. Bazę tego modelu stanowią sprężyny kieszeniowe, które pracują niezależnie i nadają materacowi elastyczności punktowej.

Hilding Flamenco – produkt łączący zalety pianki wysokoelastycznej i lateksowej

Jakie materace lateksowe to dobry wybór?Powyższy produkt jest wprost stworzony dla seniorów, ale oczywiście mogą z niego korzystać również inne osoby, których zainteresowały wymienione właściwości. Ale co w takim razie z osobami, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa lub z parami o dużej różnicy wagowej? Dla nich również znajdzie się wyrób idealny – mowa tutaj o modelu Hilding Flamenco, który został zbudowany na bazie sprężyn multipocket. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od sprężyn kieszeniowych zastosowanych w materacu Zorba, ale gwarantujemy, że różnica jest znaczna. Mają bowiem znacznie mniejszą średnicę, dzięki czemu na całej powierzchni materaca jest ich więcej. Również pracują indywidualnie, ale ich większe zagęszczenie sprawia, że zmiana pozycji partnera jest niemal nieodczuwalna, a każdy użytkownik – nawet ten bardzo wymagający – poczuje ogromną wygodę. Poza pianką lateksową, we wnętrzu znajduje się jeszcze jedna pianka – wysokoelastyczna. To właśnie dzięki niej produkt jest odporny na odkształcenia i sprężysty, a jej zastosowanie wspomaga działanie lateksu związanego z zapewnieniem stabilnego podparcia.

Dlaczego warto wybrać produkty marki Hilding?

Rynek materaców stale się powiększa, dlatego nic dziwnego, że osoby zainteresowane zakupem nowego podłoża często gubią się pośród tak wielu możliwości. Aby mieć pewność, że wybrany wyrób jest dobrą inwestycją, warto wybierać propozycje znanych i cenionych producentów. Właśnie taką matką jest Hilding. Pierwsze materace powstały w małym szwedzkim miasteczku, w 1939 roku i od tego momentu producent stale się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Od ponad 80 lat materace Hilding są stale ulepszane i podbijają serca miłośników komfortowego snu z całego świata.

Jeśli zainteresowały Cię materace lateksowe – zwróć uwagę na powyższe modele. To gwarancja najwyższej jakości, która z pewnością sprawdzi się w każdej sypialni.